Lühike tutvustus treeningutele

Teie tervise huvides on alati olemas sobiv harjutus: Wushu, Taiji ja Qigong!

Wushu - see on kunst, mis pöörab erilist tähelepanu lihaste, kõõluste ja liigeste venitamisele, mitte ainult lihaste arendamisele. Seetõttu jäävad isegi küpsemas eas wushu praktiseerijad liikuvaks ja energiliseks. Wushu alused hõlmavad endas jalgade venitust ja treenimist, et muuta kõõlused pehmeks ja elastseks, nagu kummipael. Wushu maailmas öeldakse: "Kõõlused tolli võrra pikemad - elu kümme aastat pikem." Teine oluline harjutus on staatiliste seismisharjutuste treenimine, mis tugevdavad luid ja liigeseid. Kolmas harjutus on alaselja ja vaagnapiirkonna kooskõlastamine, mis muudab keha paindlikuks ja tagab tasakaalu. Neljas harjutus on käte, silmade, jalgade ja keha üldine kooskõlastamine, liikumised on ühtsed ja sümmeetrilised, muutes need ilusaks ja harmooniliseks.

Wushu sobib kõige paremini noortele ja kui omandate selle alused, on see kasulik igasuguste spordialade harrastamisel.

Taiji - see on sujuv ja rahulik liikumiskunst, mis sobib ideaalselt keskmisele ja vanemale eas inimestele. See nõuab kogu keha lõdvestumist ja vaimset keskendumist. On oluline teha liigutusi aeglaselt ja sujuvalt, jõud ei tule pingutusest, vaid õigest tehnikast. Taiji õppimine võib olla keeruline ja nõuab pidevat praktikat, et saavutada imelisi tervisemõjusid. Taiji õppimisel on oluline kannatlikkus, alandlikkus ja austus ning see nõuab pikaajalist pühendumust. Taiji maailmas öeldakse: "Kümme aastat harjuta taijit, ilma kodust lahkumata.", mis tähendab et kümne aasta jooksul harjutamine Taiji's kodust lahkumata teeb praktiseerija oskused väärtuslikuks ka väljaspool koduseinte piire. See väljend rõhutab, et Taiji meister saab tõelise meisterlikkuse ja oskused alles pikaajalise pühendumise ning harjutamise käigus. Loomulikult, kui teil on juba põhiteadmised wushust, muutub taiji õppimine palju lihtsamaks.

Shaolini qigong "Ba duan jin", mis algselt oli kehakorrigeerimisharjutus, mida shaolini mungad tegid pärast wushu tunde, et vältida vigastusi, mis võivad tekkida hingamise peetumise ja ebakorrapäraste pooside tõttu võitluskunstide treeningul, hõlmab harjutusi hingamise korrigeerimiseks, vasaku ja parema poole tasakaalustamiseks, massaažiks ja selgroo eneseregulatsiooniks. Harjutused pole eriti keerulised ja neid on kerge õppida, mis teeb nad kättesaadavaks kõigile. Eriti kasulik eakatele inimestele ja neile, kellel pole sportimise kogemust. Qigongi praktiseerimine toob palju kasu ja toob kiireid tulemusi regulaarse praktika korral.

Liitu meie treeningutega!