Qigong treeningute tutvustus

Õpime Shaolin Qigong  Baduanjin (WuLian) seda suunda, mida demonstreeris Shaolinsi Neigong meister ChanYi (禪 一).
Treeningutele on oodatud terviseliikumise huvilised alates 19 eluaastast. WuLian stiil ei sobi liikumistakistusega ja närvisüsteemi häiretega inimestele.

Shaolin Qigong Baduanji on juba rohkem kui 900 aastat vana. See sai alguse Hiinas Songchao 宋 朝 ajal. Shaolin Qigong Baduanji praktiseeritakse erineval viisil. On olemas „WuLian“ ja „WenLian“ stiil.

„WenLian“ kujutab endast nn. pehmet stiili. 
Oma lihtsuse poolest on see sobilik eakatele ja haigetele inimestele, kelle liikumine on tervislikel põhjustel piiratud. WenLian stiili saab rakendada toolil istudes või voodis lamades. Antud meetod sisaldab akupunktuuri ja meridiaanidega tegelemist.

foto_aug2013__002_tuunitud_-15_0.JPG foto_aug2013__001_-15_0.JPG

„WuLian“ kujutab endast nn. rasket stiili.
Antud stiili praktiseerija peab olema liikumisvõimeline. Tegu on täpsust ja tähelepanu nõudvate liigutustega. Olulised on ka sisse- ja väljahingamised. WuLian praktiseerimise eesmärgiks on hoida end tervena, mitte haigestuda ja kaua elada. Kõik, kes on käinud Yongsheng Spordiklubi TAIJI - QIGONG - WUSHU KUNGFU suvelaagrites, nägid ja õppisid seal WuLian stiili.

QIGONG tundides õpime Shaolin Qigong  Baduanji (WuLian) seda suunda, mida demonstreeris Shaolinsi Neigong meister ChanYi  禪 一. Käesoleval hetkel töötab ta Shaolinsi meditsiini suuna juhina.