Sissejuhatus Qigong'le

Kogu inimajaloo vältel on otsitud teid parema tervise saavutamiseks ja eluea pikendamiseks. Hiina taoistidel on selles osas edu olnud. Taoismi ajalugu on täis lugusid surematute ehk taoistlike praktikute kohta, kes olid jõudnud äärmiselt kõrgesse ikka.  Legendide järgi võisid nad elada mitusada, isegi mitu tuhat aastat.

Taoism on Hiina filosoofiline ja religioosne õpetus, mis keskendub Tao ehk kogu universumi energia ja liikumise mõistmisele.

Taoistlikud teadlased uurisid eluenergiat (Qi) ja nad leidsid, et nii meele kui hingamise abil on võimalik Qi’d suunata. Samuti saadi teada, et erinevate füüsiliste harjutuste abil on võimalik Qi’d kehas liigutada. Sellest kujundati välja erinevad liikumisharjutused, milles kasutati hingamist Qi suunamiseks ja meelt  Qi juhtimiseks. Olles Qi reguleerinud ja harmoniseerinud, õppisid taoistid eluenergiat liigutama ka üksnes meele abil.

Milleks see teadmine siis vajalik on? Nõnda nagu meie kehas on olemas vereringe, on selles olemas ka Qi ehk energia ringe. Juhul kui energiaringe on takistatud ehk energia ei voola kehas vabalt, hakkavad meid vaevama kõikvõimalikud pisemad–suuremad haigused jms. Kus iganes tunned valu või jäikust, seal ei voola Qi vabalt. Nõnda siis ongi Qigong tehnika abil võimalik Qi liikumist kehas reguleerida ja tasakaalustada ehk teisisõnu - ennast tervendada.

Qigong on märkimisväärne ka selle poolest, et hulk harjutusi olid taoistlike praktikute poolt välja mõeldud eelkõige vanureid ja nõrku silmas pidades. Seega Qigong ei ole ainuüksi võitluskunstidega tegelejate pärusmaa. Patsientidele, kes ei suuda voodistki tõusta, on põhiharjutuseks sügav hingamine. Sügav hingamine stimuleerib Qi’d ehk eluenergiat. Traditsioonilise hiina meditsiini järgi on eluenergiat täis inimesel hea tervis.

Qigong - see on taoistide surematuse otsingutel välja arendatud komplektne tehnika, mis hõlmab nii füüsilisi-, hingamisharjutusi kui meele kontrollimise tehnikat.

qigong.jpg

Soovitame lugemiseks:
Peter Lewis "Võitluskunstide müüdid ja legendid"
Eric Steven Yudelove "100 päeva hea tervise, väärt seksi ja pika elueani"
Билл Дуглас "Шаг за шагом Тайцзи и цигун"