Treeningute sisu

Algajate tasemel (0.klass) tehakse selgeks taiji liikumise esmased baas teadmised – milline on õige seisang, kuidas liikuda jms. Õppima hakatakse taiji yang-stiili 24-vormi. See on aeglane sujuv liikumine. Yang stiil on oma olemuselt keha tervendava toimega. Nimetatud stiili saavad kaasa teha kõik – alates noortest kuni eakateni. Siia on oodatud kõik huvilised! 

Olles omandanud algteadmised, liigume oma õpingutega edasijõudnute tasemele (alates 1.klassist), kus korratakse eelpool nimetatud 24-vormi ning juurde hakatakse õppima taiji pall, yang-stiili 48-vormi ning 42-vormi Jian mõõgaga. Kasutusel on spetsiaalsed õppimise tarvis mõeldud pallid ja mõõgad. Kaugem perspektiiv on dao mõõga, lehviku, oda ja teiste relvade ja vormide õpe.

Mida treeningule selga panna?

Sobivad  vaba liikumist võimaldavad lihtsad spordiriided pluus ja püksid ning sirge tallaga spordijalanõud. Meeleolu loomiseks on soovituslik ka taiji kostüüm. Yongsheng Spordiklubi esindus- ja treeningriietus saab tellida Meistri käest või e-kirja teel info [@] yongsheng.ee.

tai-chi-terviseliikumine-tallinna-juhkentali-gumnaasiumi-spordisaalis-foto-2-10242997_0.jpeg

Perspektiiv edasijõudnutele!

Edasijõudnute tasemega liikmetel on võimalus enesele seada ka kõrgem siht kui lihtsalt treening tervise heaoluks või vaba aja veetmiseks. Nimelt on võimalus omandatud oskuseid demonstreerida iga-aastastel Wu-Shu Meistrivõistlustel.

14. Euroopa Wushu Meistrivõistlustel

See on üheks suurepäraseks väljundiks enese teostamisel! Märgime ära, et Meister Yongsheng Sheng’i õpilased on nii Tallinna- kui Euroopa meistrivõistlustel pälvinud auväärseid medalikohti. Lisaks on võimalus end täiendada Wu shu kungfu treeningutel. Wu shu treeningutega saadav kehaline ettevalmistus annab taiji võitluskunsti harrastajatele tugeva füüsilise baasi, vastupidavuse, koordinatsiooni, oskuse rakendada oma sisemist jõudu. Kui sinu eesmärk on püüelda taiji võitluskunsti alal maailma tasemele, siis on wu shu lahutamatu osa sinu treeningkavast.